19.1.2019

Přípravka na Praze 8

Pojďte plavat

Když se řekne Dukla, většině lidí naskočí hned spojení se stadionem Juliska v Dejvicích. Od letošního září to není tak docela pravda. Oddíl moderního pětiboje Dukla Praha otevřel ve spolupráci s Městskou částí Praha 8 plavecké kursy v bazénu Šutka.

Děti se u nás učí plavat, zdokonalují techniku, ale mnohé z nich už mají za sebou i první závody. Přijímáme malé plavce už od tří let, horní hranice je 15 let. Ti nejvíc bázliví začínají s výukou v malém teplejším bazénku. Ti odvážnější už plavou ve velkém bazénu s pomůckami, které se snažíme nenásilnou formou odbourávat. A pak máme samozřejmě skupiny dětí, které plavou taky s pomůckami, ale ty používají ke zdokonalení techniky a už k opravdovému tréninku. Vše mají na starosti trenéři, kteří mají vedle samozřejmé kvalifikace za sebou v nejednom případě i účast na vekých plaveckých závodech, jako je třeba mistrovství světa.

V každé skupině je maximálně deset dětí, starají se o ně dva trenéři. U malých plavců je samozřejmostí, že jsou instruktoři ve vodě. Jednak se děti cítí bezpečněji a jednak můžeme opravovat chyby "přímo na těle". Po samotném tréninku mají svěřenci možnost dovyřádění v přilehlém aquaparku.

Od ledna jsme přidali k stávajícím časům tréninků další, na které zveme nové zájemce. Plaveme pondělí 15.30 - 16.15 a 16.15 - 17.00, středa 15.00 - 15.45 a 15.45 - 16.30, pátek 16.00 - 16.45 a 16.45 - 17.30. Cena za pět měsíců (leden až květen) je 3800,- Kč, v případě, že chce dítě chodit dvakrát týdně - 5200,- Kč. Pro sourozence je sleva. Samozřejmostí je možnost náhrady zameškaných hodin. Možné je do kursu naskočit za sníženou cenu i v únoru.

Kdo chodí občas běhat do Ďáblického háje, narazil třeba na pěkně rychlého chlapíka - Davida Svobodu. Závodník Dukly Praha se může pyšnit zlatou olympijskou medailí právě v moderním pětiboji. Davidův originální podpis najdete na dárkovém poukazu, který přikládáme ke každé objednávce kurzu. Třeba i z vašeho dítěte vyroste podobný borec, i když o to nám v první řadě rozhodně nejde. Pro případné zájemce, kteří by si k plavání rádi přidali i atletiku, jsme tu úterý 16 - 17 a čtvrtek od 17 do 18 hodin.

Informace a přihlášky prosím na mail anna.hartmanova@seznam.cz, případně telefon 605111020 - Mgr. Anna Hartmanová.

 

Video z tréninku najdete ZDE.