19.1.2019

Archiv aktualit 2015

Vyhlášení nejlepšího pětibojaře roku 2015

02.12.2015 | V pondělí 14.12.2015 se v pražském hotelu DAP uskuteční vyhlášení nejlepšího pětibojaře roku. Vedle české seniorské a juniorské špičky bude na pódiu i pětice našich členů - úspěšných v mládežnických kategoriích Českého poháru mládeže, memoriálu Karla Bártů. Šimon Hartman, Lea Chvalovská, Kateřina Tomanová, Dan Plátek a Anna Zimovjanová budou odměneni za své vynikající výsledky v letošním roce. 

Malá cena Dukly

07.11.2015 | "Dobrý den, bude závod, když je takhle hnusně?" Přečetl jsem si ráno sms od paní zdravotnice v mobilu. ZÁVOD BYL! A jaký! 164 dětí, od tříletých až po dvanáctileté, střídavě rozesmáté, někdy se slzičkou na krajíčku a hlavně soupeřící v pohodové atmosféře sobotního dne. Děkujeme všem zúčastněným, organizátorům i rozhodčím, rodičům a trenérům, že do toho šli s námi. Děkujeme předem všem, kteří nám na info@mpduklapraha.cz pošlou své připomínky a nápady, jak to příště udělat lépe. Nějaká ta pochvala nám samozřejmě také nebude vadit. A dost možná by nás i motivovala, aby v roce 2016 nezůstalo u jediného závodu...

Výsledky najdete zde.

Čtyři z vás nezaplatili startovné! Můžete ho čestně poslat na 18339061/0100, var. symbol 24. Pokud nezaplatíte, příště nechoďte (jména jsou známa).

Žijeme to společně!

26.10.2015 |Oddíl moderního pětiboje se přidává k projektu, který si klade za cíl obnovit dřívější soudržnost sportovní komunity, sdružené pod hlavičkou Dukla a tuto sílu využít rovněž na poli marketingovém a mediálním.  

 

            

 

Celý projekt má poměrně široký záběr. Vedle propojení fanoušků a sportovců různých sportovních odvětví jmenujme např. snahu o obnovení původního bufetu na Julisce či zajištění výhod u partnerů projektu.

Jak se můžete zapojit do projektu? Zakoupením členské DUKLA karty. Díky tomu na sezonu 2015/2016 získáváte, vedle vědomí, že jste součástí velké duklácké rodiny, také volné vstupy na veškerá domácí střetnutí všech dukláckých oddílů nejen pro sebe, ale také pro nejbližší rodinné příslušníky! V neposlední řadě pak můžete čerpat výhody u partnerů projektu. A samozřejmě být hrdí na svůj klub.

Dukla karta na letošní sezonu (srpen 2015 - srpen 2016) stojí 200,- a členové oddílu moderního pětiboje ji mohou zakoupit u D. Kašpara.

Více informací o projektu naleznete ZDE

Malá cena Dukly

18.10.2015 | ...aneb Pytel blech. Závod pro všechny zájemce v kategoriích U5, U7, U9, U11 a U13 pořádáme 7.11.2015. Těšíme se na hojnou účast, propozice zde.

ČPM Praha - MČR U15

18.10.2015 | Kačka Tomanová mistryní ČR v kategorii do patnácti let! Družstvo Tomanová - Zmrzlá rovněž zlaté. K tomu 4. místo Kuby Malečka a stříbro pro team Maleček-Zeman. Šimon Hartman se konečně dočkal vítězství! To a mnoho dalšího zjistíte, když si otevřete VÝSLEDKY posledního letošního kola Českého poháru mládeže, memoriálu Karla Bártů.

Rádi bychom poděkovali organizátorům za hladký průběh a všem závodníkům za účast! S chutí do přípravy na další sezonu a na vyhlášení nejlepšího pětibojaře roku na viděnou!

Závod olympijských nadějí

18.10.2015 | Česko - Maďarské přebory, anebo co nevyhráli naši, brali závodníci od Dunaje. I tak by se ve stručnosti dali shrnout výsledky dalšího významného mezinároního závodu, který se konal v Praze. Podrobné výsledky najdete na svazových stránkách.

ČPM Plzeň - MČR U13

11.10.2015 | Další mistrovství republiky z podzimní série Českého poháru mládeže, memoriálu Karla Bártů se odehrálo v Plzni. Jeho výsledky najdete zde.

ČPM Bystřice  - MČR U11

03.10.2015 | Báječný závod si užili naši členové v Bystřici. Akce začala společným odjezdem z Hlavního nádraží, pokračovala zábavnou, díky zpoždění vlaku takřka pětihodinovou cestou, a první den jsme zakončili kolektivní večeří. Po hromadné snídani už se šlo na věc! Anička Zimovjanová tentokrát dovolila soupeřkám pět zásahů, Richardu Pecánkovi chyběla jedna lepší rána k vítězství ve střelbě a co se dělo ve vodě by vydalo na samostatnou reportáž.

V centru pozornosti byli tentokrát nejmladší ročníky, neboť právě jejich kategorie do jedenácti let si zde odbyla své mistrovství ČR. Jasně nejúspěšnějším duklákem byl Šimon Hartman, který svedl již tradiční boj s Karlem Schoppelem z Fakulty stavební. Stejně jako celou sezonu se snažil v běžecké části smazat Karlův náskok z plavání. Tentokrát to "napálil" od začátku a v polovině trati z toho byl slibný třímetrový náskok. Rozdíl na cílové pásce však byl spíše symbolický a tak bral Šimon stříbro. Stejný kov patřil družstvu Iefremenko - Hartman. Dívky podaly bojovný výkona i když jejich ambice nebyly přímo pódiové. Eliška Fryková vyhrála B rozběh po úžasném běžeckém výkonu v třetím čase ze všech 26 účastnic. Nejlepší závodnicí v žluto-červených barvách byla desátá Magdalena Mynaříková, která spolu s Eliškou obsadila také 6. místo v družstvech. Příslibem do budoucna je i 7. místo teamu Kateřina Hartmanová - Beáta Valtrová.

Z dalších úspěchů uveďme vítězství Kateřiny Krejčí a Daniela Plátka v kategorii U17+šerm a druhé, resp. třetí místo Báry Hartmanové a Veroniky Šatavové. 

Všem gratulujeme a děkujeme za účast!

Příští kolo ČPM, MČR U15 je již následující víkend v Plzni.

Výsledky

MS Laser-run Perpignan (FRA)

02.10.2015 | Závodníci připravující se pod hlavičkou Dukly se opět prosadili na vrcholné akci! Lukáš Svěchota obsadil osmé místo v kategorii do devatenácti let. Eliška přibylová byla mezi juniorkami čtvrtá a ve štafetě s Markem Gryczem dokonce bronzová. Markovi gratulujeme k juniorskému bronzu!

ČPM Kladenská Cena

20.09.2015 | Další kolo Českého poháru mládeže se odehrálo na Kladně. Výsledky naleznete ZDE.

MS Biathle/Triathle Batumi (GEO)

18.09.2015 | Skvělá zpráva dorazila z dějiště Mistrovství světa v biathle a triathle. V závodě smíšených štafet získali reprezentanti České republiky obě první místa - jak v soutěži seniorů - Ondřej Svěchota s Eliškou Přibylovou, tak mezi juniory Lukáš Svěchota spolu s Karolínou Křenkovou. Tedy hned trojice závodníků Dukly Praha je MISTRY SVĚTA! Báječné, jen tak dál!

Aktualizace 20.9.2015: Stříbro v indiciduálním závodě získala Karolína mazi juniorkami, Ondra s Eliškou v seniorech a bronz Lukáš v juniorech. K tomu dnes přidal Tomáš Svoboda seniorské stříbro v biathle! 

GRATULUJEME!

ČPM Příbram

18.09.2015 | První závod podzimní části sezony proběhl v Příbrami. Našim barvám se tradičně dařilo v šermířské disciplíně, díky které se v kategorii U17+ dostali na stupně vítězů D. Plátek, K. Krejčí a K. Trojanová. V U19 obsadila A. Zimovjanová 2. místo, stejně jako Š. Hartman v nejmladší kategorii. K. Tomanová dokázala v U15 opět zvítězit! Gratulujeme!

Výsledky

MS U19 Buenos Aires (ARG)

06.09.2015 | Velmi dobrý dojem zanechal Český team na letošním Mistrovství světa do devatenácti let. Nejzářivějším výsledkem je stříbro štafety Grycz - Vlach, ale i 4. místo mix štafety Hercík-Chvalovská mezi osmnácti reprezentačními výběry je skvělý výsledek. Medailové pozice dlouho atakoval i mužský tým, ale technické potíže se zbraní Vojty Hercíka znamenaly konečné čtvrté místo. Rovněž individuální 6. a 7. místo Martina Vlacha, resp. Marka Grycze, stejně jako 18. Lei Chvalovské jsou skvělou vizitkou práce závodníků i trenérů. GRATULUJEME!

Celkové výsledky

03.09.2015 | Členka našeho oddílu, Lea Chvalovská, postoupila na Mistrovství světa do devatenácti let kvalifikačních bojů do pátečního finále. K relativně snadnému postupu výrazně pomohlo 3. místo v šermířské disciplíně. Celkové výsledky zde.

Dvě místa pro Českou republiku na OH V Riu!

24.08.2015 | Cíl postoupit přímo na olympijské hry v Rio de Janeiru splnili hned dva čeští závodníci na Mistrovství Evropy v Bath (GBR)! David Svoboda skončil vteřinu za medailí na nepopolárním čtvrtém místě a Jan Kuf, přesto, že nebyl se svým výkonem spokojen, obsadil, rovněž postupové, deváté místo. Česká republika tak obsadí v kategorii mužů obě dvě možná místa. Team mužů, kde oba výše jmenované doplnil Ondřej Polívka, získal bronzové medaile. Čtvrtý závodník ve finále obsadil 33. pozici. 

V kategorii žen zatím nemáme žádnou kvalifikovanou závodnici. Největší želízko v ohni - Natálie Dianová - musela finále Mistrovství Evropy předčasně ukončit pro zvýšené riziko obnovení zranění kolene, kvůli kterému vynechala předchozí dvě závodní sezony. Stále se však může na OH kvalifikovat. Držíme palce! 

Jan Kuf a Natálie Dianová jsou MISTRY SVĚTA V MIX ŠTAFETĚ!

10.07.2015 | Členové našeho oddílu, připravující se v Armádním sportovním centru DUKLA se stali v neděli v Berlíně Mistry světa. Odchovankyně SC Bystřice, která již má z roku 2009 tituly z MS i ME ve štafetách se vrátila po zdravotních problémech, stejně jako loni bronzový muž z individuálního závodu MS. Oba nyní čeká srpnové ME, ze kterého se mohou kvalifikovat na Olympijské hry 2016. Držíme palce, zdá se, že formu mají:-)

Výsledky zde. Rozhovor s medailisty zde.

Všem fanouškům, kteří nevyužili naši nabídku na účast na MS v Berlíně posíláme fotku z cesty na MS. Třeba je bude motivovat k účasti na některé z příštích akcí...

 

ME U19 - Praha

14.07.2015 | Také poslední den soutěží byl pro naše barvy úspěšný. Vynikající výsledky reprezentantů České republiky podtrhli druhým místem v mužské štafetě M. Grycz a M. Vlach! V mix štafetě obsadili Češi 9. místo.

13.07.2015 | Štafeta dívek L.Cvalovská - K. Křenková zůstala těsně pod stupni vítězů. I tak je čtvrté místo velikým úspěchem. Výsledky.

12.07.2015 | Medaile z Mistrovství Evropy pro Českou republiku! Stříbro získalo družstvo mužů ve složení M. Grycz, M. Vlach a V. Hercík. Čtvrtý muž v individuálním finále - Lukáš Svěchota - skončil na pěkném 17. místě. Gratulujeme!  Výsledky jednotlivců a družstev.

11.07.2015 | Parádní výkon L. Chvalovské znamenal 11. místo a nominaci na MS do Buenos Aires. Veliká gratulace. Ta náleží i druhé duklačce ve finále - Anna Zimovjanová byla 35. Fotky a komentáře najdete na facebookovém profilu svazu a na svazových stránkách. Výsledky.

10.07.2015 | Všechny čtyři české reprezentantky, včetně dvou našich členek, Anny Zimovjanové a Lei Chvalovské, včera postoupily do zítřejšího finále Mistrovství Evropy v Praze. Gratulujeme!

Dnes dokázali "full haus" potvrdit i naši muži - všichni čtyři, včetně dukláka Lukáše Svěchoty, postoupili do finále! Věc málo vídaná - o to více potěšující - bravo!

Výsledky Lukášovi skupiny zde.

Moderní pětiboj obdržel od Magistrátu hlavního města další finanční podporu 

24.06.2015 | Hlavní město Praha prostřednictvím grantů dlouhodobě podporuje činnost pražských sportovních svazů a v nich sdružených oddílů. V minulém týdnu bylo rozhodnuto o pokračování projektu Podpory trenérů mládeže v pražských oddílech moderního pětiboje. Tato podpora tvoří velmi výraznou část našeho oddílového rozpočtu a mi za ni i touto cestou děkujeme!     

Evropský pohár mládeže - MČR U17

21.06.2015 | Posledním závodem před prázdninami v rámci Českého poháru mládeže bylo mezinárodní mistrovství České republiky v kategorii U17. Na startu se sešlo 17. dívek a 18 chlapců, včetně reprezentantů Maďarska.

Akce proběhla za finanční podpory Městské části Praha 6 a Českého svazu moderního pětiboje.

Výsledky ZDE.

Český pohár mládeže, Memoriál Karla Bártů - Cena SCB

07.06.2015 | V Bystřici proběhla druhá část třetího kola ČPM: Nejlépe se ze zástupců Dukly dařilo Šimonu Hartmanovi, který obsadil, stejně jako minulý týden na Dukle, druhé místo. Gratulujeme!

Celkové výsledky ZDE.

MM Běloruska

31.05.2015 | Dva členové našeho oddílu - David Kindl a Jakub Hrudka se zúčastnili mezinárodního mistrovství Běloruska v Minsku. Oba se probojovali do finálového závodu po následujících výkonech:

David byl ve skupině A (22 závodníků). Začínal šermem. Skore 8/13 = 187 bodů, plavání 50m bazén 2:09,08 313 bodů, combi 12:23,30 557 bodů, střelba 76,3 (15.9/8ran/, 21.9/11/, 15.9/8/, 22.6/11/) Postup z 15. místa (1057 bodů).

Kuba byl ve skupině B (22 závodníků). Začínal plaváním za 2:12.70 302 bodů, šerm 13/8 232 bodů, combi 12:30,69 550 bodů, střelba 62,4 (9.5/6 ran/, 10.3/6/, 11.5/7/, 11.1/6/). Postup z 5. místa (1084 bodů).

Ve finále si pak vedli následovně: Jakub Hrudka: šerm 19/16 214 bodů, plavání 2:13,42 300 bodů, jízda 279 bodů (3xK), combi 12:16,5 564 bodů, střelba 62,98 (9.99/6 ran/, 24.74/12/, 14.70/8/, 13.55/8/. Celkem 1357 bodů - 23. místo.

David Kindl - šerm 13/22 178 bodů, plavání 2:09,47 312 bodů (29,7/33.7/33.0/33.0), jízda 300 bodů, combi 11:49,3 591 bodů, střelba 55,75 (7.96/5/, 18.71/10/, 13.84/7/, 15,24/8/. Celkem 1381 bodů - 16. místo

Cena Dukly 2015

31.05.2015 | VÝSLEDKY

Slunné ráno mne zastihlo na odchodu z domova. Žena i dcera spí, ale já už mířím na Julisku. A se mnou 201 dalších. Závodníci a závodnice z patnácti oddílů celé České republiky. K tomu rodiče, trenéři, rozhodčí. Kdo dorazil na parkoviště po deváté hodině, měl problém zaparkovat. Od rána už se na umělce proháněli mladí fotbalisté - účastníci mezinárodního turnaje nejmladších kategorií. 

Což o to - u pětiboje také o nadějný potěr není nouze! Čtyřletá Terezka Hartmanová strčila do kapsy i o dva roky starší kluky a po zásluze si přebrala diplom i cenu pro nejlepší závodnici v kategorii do sedmi let. Sestra Kateřina byla druhá v U9 a v chlapecké kategorii U11 tuploval rodinné stříbro Šimon. 

V době, kdy nejmladší kategorie čeřily vodu v bazénu a trhaly tartan na ovále, v šermírně řinčely zbraně. Konečně po strašně dlouhé době se v rámci Českého poháru mládeže, Memoriálu Karla Bártů, uspořádala soutěž v šermířské části moderního pětiboje. Především díky podpoře ze strany Svazu (a také pořádající TJ Dukla Praha) se na start postavil dostatečný počet startujících. Potěšil jsem se výsledky Matyáše Nachtigalla a Aranky Chalupníkové, pokochal se pěknou akcí pozdějšího vítěze nejen šermířské části Lukáše Svěchoty a upaloval na bazén podívat se na U15.

A že bylo na co se dívat! Hned dvě křehké dívenky s časem pod 1:03,00! A ne právě těsně! Ale ani to nestačilo byť k přiblížení se k, letos neporazitelné, Kateřině Tomanové. Kačka opět nechala soupeřky daleko za zády a v čase 5:11,61 finišovala osamocena na čele závodu. Ale kdo čekal pád do cíle a sýpání na zemi, byl překvapen. Stejně jako já, když jsem chtěl asi deset metrů po protnutí cílové čáry dukláckou přebornici zadržeti. Asi, zlákána vůní stánku pana Součka, chtěla pokračovat nezměněným tempem až k zaslouženému občerstvení. Výsledkem byla drobná skorokolize, kterážto se obešla naštěstí  bez zranění. Dodávám - bych ze zaujatosti nařčen býti nemohl - že vítězem v chlapecké kategorii U15 se po famózním výkonu stal Matěj Pajtl z Lašského sportovního klubu Frýdek-Místek, kterému tímto odpouštím prohřešek s přihlašováním. Posuďte sami: střelba 169-1:05,17 - 4:48,31....

Ale i další pěkné výkony byly odpoledne k vidění. Za všechny zmíním...třeba někoho z Dukly. Tak určitě Lukáš Svěchota a Míša Hajduková. Pohleďte do výsledků či ještě lépe  - přijďte příště také. Podívat se na nejkrásnější sport! Na viděnou za týden na dalším kole v Bystřici, či na MČR kategorie U 17 u nás na Dukle v neděli 21.6.2015.

A ještě velký dík rozhodčím, trenérům, rodičům a sponzorům, zejména firmě Umimplavat.cz, Městské části Praha 6 a Magistrátu hlavního města Prahy.

...............

Oddíly SwpPr a Příbram žádáme o dodatečné uhrazení startovného!!!

Mistrovství světa Berlín

31.05.2015 | Zájemci - fanoušci hlaste se D.Kašparovi (739 206 799 nebo Kaspar.d@seznam.cz). Předběžná uzávěrka je ve středu 3.6.2015. Jsou dvě varianty: Odjezd v pátek brzy ráno na finále mužů, přespání na sobotní závod žen a nedělní štafety, po nich večer zpět. Druhá varianta je nájezd až v sobotu ráno. 

Bazén od pátku 28.5.2015 opět v provozu

8.05.2015 | Potvrdila se informace, že jsme mimo kontaminované území! Vzorky jsou čisté a od zítra (konečně) trénujeme i ve vodě!

Cena Dukly

27.05.2015 | Na nedělní závod je přihlášeno 229 závodníků. Po delší době opět včetně šermířské disciplíny - 12 dívek a osm chlapců. 59 střílejících diabolkovou střelbu. Upravený časový rozpis naleznete zde ve čtvrtek večer.

Zrušení tréninků od 25.5.2015 do odvolání

27.05.2015 | Přestože je areál Julisky za hranicí kontaminované oblasti, je z preventivních důvodů uzavřena budova lázní (včetně bazénu) až do odvolání. K umývání vodu používat lze bez omezení. O programu tréninku konkrétních skupin budou informovat jednotliví vedoucí trenéři.

Společná brigáda na Julisce

20.05.2015 | V rámci projektu Žijeme to společně! se uskuteční den po Memoriálu J. Odložila společná brigáda členů a přátel Dukly. Hromadná akce všech oddílů Tělovýchovné jednoty proběhne za účasti vrcholových sportovců a chybět nebude ani občerstvení. Další informace spolu s přihláškou ZDE.

MMČR U19 - Czech open

20.05.2015 |Mezinárodní mistrovství České republiky proběhlo o uplynulém víkendu na pražské Julisce. Nejvíce medailí získal náš oddíl, byť nejcennější kovy nám tentokráte unikly.

Druhé místo obsadila Lea Chvalovská, z bronzu se těší Anna Zimovjanová a Lukáš Svěchota. Zde naleznete celkové výsledky chlapců a dívek.

2. Kolo Českého poháru mládeže

26.04.2015 | Na Julisce proběhla Jarní Cena Prahy- druhé kolo ČPM, Memoriálu Karla Bártů. Výsledky, ve kterých by Vaší pozornosti neměly uniknout výkony Kateřiny Tomanové či Kateřiny Hartmanové, naleznete zde.

Sportuj s Duklou

26.04.2015 | Informace o šestém pokračování oblíbeného příměstského tábora pro děti od sedmi do dvanácti let najdete zde.

Memoriál Milana Kadlece

13.04.2015 | Z pověření Českého svazu moderního pětiboje pořádal náš oddíl o uplynulém víkendu 13. ročník Mezinárodního mistrovství ČR v moderním pětiboji juniorů a juniorek, Memoriál Milana Kadlece. Spolupořadatelem bylo, jako již tradičně, ASC DUKLA Praha.

Na start se postavili závodníci a závodnice ze šesti zemí, v čele s pětinásobným Mistrem světa mládežnických kategorií, Christianem Zillekensem z Německa. I ten však byl v nabité konkurenci rád za třetí místo. To uhájil o pouhé dva body před nejlepším z českých závodníků, Markem Gryczem. Marka mohl mrzet méně povedený šerm i drobná chyba na parkůru, která ho odsoudila k nepopulární "bramborové" medaily. Cenu z českého broušeného křišťálu za vítězství v kvalitní konkurenci si odvezl Fabian Liebig z Německa.

Lukáš Svěchota v šermířské části soutěže

V soutěži dívek jsme měli několik želízek v ohni. Mezi největší patřila Eliška Přibylová, která již několikrát oblékla reprezentační dres i v kategorii dospělých. Ve vyrovnané soutěži nakonec brala druhé místo za vítěznou Georgou Pipes z Velké Británie. Loňská Mistryně ČR, Anna Šámalová, mohla být po zdravotních komplikacích v přípravě s 5. místem spokojená a za výkon na parkůru sklidila pravděpodobně největší aplaus ze všech účastníků.

Na startu bylo i několik členů našeho oddílu, kteří okusili atmosféru velkých juniorských závodů poprvé. 2. místem v kombinované disciplíně se blýskla Míša Hajduková. Výborný výkon předvedl Lukáš Svěchota, kterému unikla mistrovská medaile o 8 bodů. Daniel Plátek byl nejmladším závodníkem v poli a stejně jako Leu Chvalovskou či Danielu Břížďalovou ho jistě uvidíme na startu příštího ročníku.

Závod nesoucí jméno jednoho z nejúspěšnějších českých pětibojařů by se nemohl konat bez podpory partnerů a sponzorů. Děkujeme tedy Magistrátu hlavního města Praha, Hotelu International i firmám First Beat  a Adidas, protože bez jejich partnerství by to zkrátka nešlo.

Celkové výsledky:

MČR:

1. Eliška Přibylová (TJ Dukla Praha); 2. Barbora Ciprová (PSC); 3. Anna Šámalová (TJ Dukla Praha)

1. Marek Grycz (SC Bystřice); 2. Martin Vlach (KMP Kladno); 3. Vojtěch Hercík (AŠ Mladá Boleslav)

Memoriál Milana Kadlece:

1. Gorgia Pipes (GBR); 2. Eliška Přibylová (CZE), 3. Pia Adermann (GER)

výsledky, detail

1. Fabian Liebig (GER), 2. Gustav Gustenau (AUT); 3. Christian Zillekens (GER)

výsledky, detail

Díky, trenére!

18.03.2015 | Oddíl moderního pětiboje TJ Dukla Praha se připojuje k projektu Díky, trenére. Tento projekt slouží ke zviditelnění práce trenérů mládeže. Každý může na www.dikytrenere.cz navrhnout svého kandidáta na trenéra mládeže, který si zaslouží poděkování, ocenění a společenské uznání. Pokud o takovém trenérovi z našich řad víte, budeme rádi, když ho nominujete. A nebo mu alespoň řekněte: Díky, trenére:-)