19.1.2019

Archiv aktualit 2014

Přípravka na Praze 8

13.11.2014 | Když se řekne Dukla, většině lidí naskočí hned spojení se stadionem Juliska v Dejvicích. Od letošního září to není tak docela pravda. Oddíl moderního pětiboje Dukla Praha otevřel ve spolupráci s Městskou částí Praha 8 plavecké kursy v bazénu Šutka.

MČR U15 - Juliska

18.10.2014 | Rekordních 210 závodníků na startu, premiérově kategorie U7 & U9 a na závěr posledního kola Českého poháru mládeže, memoriálu Karla Bártů, také medailové žně pro TJ Dukla Praha. Takové bylo prosluněné Mistrovství České republiky v kategorii do patnácti let.

Želízka v ohni jsme měli především v dívčí kategorii. Pohled do průběžných výsledků Českého poháru dával naděje především dvěma Kateřinám - Krejčí a Tomanové. Rozhodující byla hned první disciplína, kde prvně jmenovaná zaznamenala nejlepší výkon z celého startovního pole a náskok dokázala udržet díky osobáku ve vodě až do strhujícího běžeckého finále. V něm dokázala udržet všechny soupeřky za svými zády až do proběhnutí cílovou branou, na druhém místě dosprintovala, rovněž po vynikajícím výkonu v celé soutěži, oddílová parťačka Tomanová. Na "bedně" si od účastnice Olympijských her Natálie Dianové převzalo dívčí duo z Julisky také medaile pro vítězný tým.

Duklácké vlajky vlály vysoko i v soutěži chlapců. Před během trochu překvapivě vedl Jakub Maleček. Po osobácích v bazénu i na dráze bral pěkné 6. místo. Společně s dalším Jakubem - Zemanem - vystoupili na stupně vítězů pro týmové stříbro.

Velká gratulace všem medailistům!

Trochu ve stínu Mistrovské kategorie proběhly závody zbylých kategorií. Kdo se zastínit nedal a nenechal, byli nejmladší závodníci, kteří výjimečně startovali v kategoriích do sedmi a devíti let. Gratulujeme V. Vančurovi, K. Hartmanové, K. Špaňárové a F. Bublíkovi, kteří se dokázali prosadit až na stupně vítězů.

Děkujeme za účast všem novým členům oddílu, doprovázejícím rodičům a samozřejmě trenérům. Zvláštní poděkování míří tentokrát k organizátorům, kteří zvládli celou akci na jedničku a dokonce za cenu běžného startovného zajistili i neskutečné počasí. DĚKUJEME!

Kompletními výsledky se můžete kochat TADY.

Závod olympijských nadějí

04.10.2014 | Lukáš Svěchota obsadil pěkné druhé místo na mezinárodních závodech ve slovenské Banské Bystrici. Gratulujeme! Výsledky závodu s účastí dalších našich závodníků zde.

MČR U13 - Bystřice

04.10.2014 | Naši závodníci získali dvě medaile na Mistrovství České republiky v kategorii do třinácti let. Barbora Hartmanová stříbrná a Jan Toman bronzový! BRAVO!

Také další reprezentanti TJ DUKLA Praha byli v předposledním závodě Českého poháru mládeže, Memoriálu Karla Bártů, vidět. Kateřina Krejčí, Kateřina Tomanová, Veronika Šatavová, Agáta Rázgová. Takové bylo pořadí v kategorii U15 dívek. Mezi chlapci bral cenu za třetí místo Jakub Maleček. Anna Beránková a Ondřej Špaňár obsadili shodně 2. místa v kategorii U11. Všem gratulujeme!

Přijďte podpořit naše barvy 18.10. na Julisku, kde se odehraje poslední kolo ČPM, které je zároveň Mistrovstvím ČR pro kategorii do patnácti let.

Seminář mezinárodních rozhodčích

04.10.2014 | Ve dnech 17. a 18.10. 2014 proběhne na Julisce seminář rozhodčích. Tento seminář je zvláště vhodný pro všechny zájemce o posty rozhočích a asistentů při Mistrovství Evropy U19, konaném příští rok v Praze. Více informací naleznete zde.

Ondřej Špaňár Mistrem ČR!

27.09.2014 | Kladno hostilo již šestý díl Českého poháru mládeže, Memoriálu Karla Bártů. Tento závod byl důležitý především pro nejmladší závodníky, neboť se jednalo o Mistrovství České republiky kategorie do jedenácti let. A právě tento závod vyšel nejlépe O.Špaňárovi! Suveréně nejlepší plavecký výkon a třetí nejlepší v běhu. Po právu tedy zlatá medaile pro závodníka TJ Dukla Praha. Aby toho nebylo málo, spolu s oddílovým kolegou Šimonem Hartmanem si pověsili na krk stříbro za výsledek v soutěži družstev. Dvojice A. Beránková a m. Mynaříková pak zkompletovala sbírku cenných kovů pro naše barvy ziskem bronzových medailí rovněž v soutěži družstev. Gratulujeme samozřejmě nejen jim, ale i dalším duklákům na stupních vítězů: D. Břížďalové, M. Hajdukové, K. Tomanové, V. Břečkovi, L. Svěchotovi, L. Chvalovské, J. Tomanovi a B. Hartmanové.

Kompletními výsledky se můžete kochat ZDE.

Přípravka na Praze 8

14.09.2014 | Ve spolupráci s osmou městskou částí rozšiřujeme aktivity našeho oddílu také na Prahu 8. Otevíráme zde plavecko - atletickou přípravku pro všechny zájemce od 4 do 15 let. Tréninky začínají od pondělí 13.10. 2014. Plavecká část probíhá na bazénu Šutka. Další informace poskytne zájemců pí Hartmanová na tel. 605 111 020 nebo emailu anna.hartmanova@seznam.cz

Cena města Příbrami

14.09.2014 | Děkujeme za účast všem závodníkům, kteří se i přes nepřízeň počasí postavili na start 5. kola Českého poháru mládeže, Memoriálu Karla Bártů! V náročných podmínkách se na stupně vítězů dokázali prosadit M.Hajduková, A.CHalupníková, E. Kratochvílová, A. Zimovjanová, K. Tomanová, J. Toman, B. Hartmanová a O.Špaňár. Všem gratulujeme a držíme palce do příštího závodu, kterým je za dva týdny MČR U11 na Kladně.

Celkové výsledky zde.

Oddílové příspěvky

10.09.2014 | Do 10.10. 2014 je třeba uhradit oddílové příspěvky za 2. pololetí Platby zasílejte na účet 18339061/0100. Variabilní symbol 24, uveďte jméno dítěte, za které je placeno. Výši platby Vám sdělí osobní trenér dítěte. Svěřenec připravující se ve dvojboji platí 3.000,-/ ve trojboji 4.000,-/ čtyřboji 5.000,-. Platby posílejte až po vyzvání trenérem!

MS Varšava (POL)

JAN KUF TŘETÍ NA MISTROVSTVÍ SVĚTA

06.09.2014 | Člen našeho oddílu Jan Kuf, připravující se v Armádním sportovním centru DUKLA Praha, dosáhl životního úspěchu. Po úterním 4. místě v soutěži štafet (spolu s olympijským vítězem D.Svobodou) dnes po famózním výkonu OBSADIL 3. MÍSTO NA MISTROVSTVÍ SVĚTA DOSPĚLÝCH!!! Obrovská GRATULACE!

MZ Bern

19.08.2014 | Velmi úspěšná byla výprava TJ DUKLA Praha na mezinárodních závodech ve Švýcarském Bernu. Kategorii U19 vyhrála M. Hajduková, v U17 zvítězila A.Zimovjanová a třetí zlato přidala v U15 K. Krejčí. Stříbrné medaile přivezli J. Grüner (U17) a A.Rázgová (U15), bronz V.Šatavová (U15). Všem gratulujeme!

ME triathle/biathle Setubal (PRT)

28.06.2014 |Podle zatím neoficielních informací získali členové našeho oddílu, reprezentující Českou republiku na Mistrovství Evropy v trithle a biathle, tři cenné kovy! V kombinaci běhu, plavání a střelby se Ondřej Svěchota stal Mistrem Evropy, Eliška Přibylová a Jakub Hrudka pak vicemistry! GRATULACE VELIKÁ!

ME U19 Uppsala (SWE)

21.07.2014 | Člen našeho oddílu Lukáš Svěchota se statečně bil na Mistrovství Evropy v kategorii do devatenácti let. Bohužel ho od postupu do vysněného finále nakonec dělila jediná příčka a dvě vteřiny.

Ve finále se však velmi výrazně prosadil jiný Čech - Marku Gryczovi z SC Bystřice gratulujeme ke čtvrtému místu!

Czech Open - MČR U19

28.06.2014 |Za finanční podpory Magistrátu hlavního města Prahy pořádal Český svaz moderního pětiboje mistrovský závod kategorie U19.

Vítězkou a celkově druhou v pořadí byla Jolana Hojsáková z Mladé Boleslavi, mezi chlapci byl nejlepším Čechem kladenský Martin Vlach.

Vlajky TJ Dukla Praha i dnes vlály hodně vysoko. Převahu na stupních vítězů nežnějšího pohlaví zajistily 2. Lea Chvalovská a 3. Michaela Hajduková, obě si pak převzaly z rukou olympijského medailisty z Montrealu J. Adama zlaté medaile pro nejlepší družstvo.

V chlapecké kategorii skončil na MČR těsně pod stupni vítězů Lukáš Svěchota. Spolu s Jakubem Dvořákem pak jako stříbrné družstvo zkompletovali dukláckou sbírku cenných kovů.

Celkové výsledky naleznete zde.

Mistrovství Evropy juniorů - Minsk (BLR)

17.06.2014 |Hned dva nominované členy oddílu lze v těchto dnech potkat v Bělorusku na ME juniorů. Eliška Přibylová si pohodlný postup do finále zajistila v úterý, Ondra Svěchotu rovněž bez potíží vybojovalpostup ve středu.

Výsledky Eliščiny skupiny zde.

Ondrova jízda kvalifikací tady.

19.06.2014 |Eliška obsadila ve finále 27. místo. Děkujeme za sympatický výkon! Výsledky dívek naleznete zde.

20.06.2014 |A VELIKÁ GRATULACE!! ONDŘEJ SVĚCHOTA 8. NA MISTROVSTVÍ EVROPY JUNIORŮ! Klobouk dolů před jeho výkonem, trenéry i celým realizačním teamem! Jen tak dál a klidně častěji:-)

Celkové výsledky juniorů.

Evropský pohár mládeže

03.06.2014 | O uplynulém víkendu uspořádal náš oddíl z pověření Českého svazu moderního pětiboje Mezinárodní mistrovství České republiky v kategorii do sedmnácti let. V sobotním závodě jednotlivců startovali závodníci a závodnice z osmi zemí. Velmi příjemným překvapením a příslibem před blížícím se Mistrovstvím Evropy této kategorie bylo vítězství Martiny Machové v kategorii dívek. Kladenská závodnice za sebou nechala ve strhujícím finiši jak Irinu Sukhinskayu z Ruska, tak i Daryu Trubkinu z Běloruska. Bravo!

Soutěž chlapců se zdála být v režii borců z Ruska. Všem osmi reprezentantům této pětibojařské velmoci však vypálil rybník Bělorus Ivan Khamtsou! Skvělým výkonem na combi nechal za sebou celé startovní pole a z jedenáctého místa si doběhl pro vítězství. Nejlepším českým reprezentantem a tedy Mistrem ČR se stal Honza Zeis z KMP Kladno. Domácí barvy zaznamenali alespoň dílčí úspěch v kategorii družstev mužů, kde brali první dvě místa.

Nedělní soutěž štafet měla snad ještě lepší diváckou kulisu než první den soutěží. V kategorii smíšených štafet obsadil mix Chvalovská-Zeis nepopulární 4. místo. To o chvíli později při ženské štafetě už bylo veseleji - Katka Berková a Monika Macková se po zásluze postavily na stupínek nejvyšší a přidaly tak další do sbírky úspěchů mladého Kralupského oddílu. V kategorii mužů sice štafeta ČR Vavřička-Kvasnica po plavání vedla, ale v combi si pohoršili na celkové 4. místo.

Kompletní výsledky

Závod by se nemohl konat bez štědré finanční podpory Magistrátu hlavního města Prahy a Městské části Praha 6, kterým tímto organizátoři děkují!

MS juniorů

22.05.2014 |Hned dvojnásobné zastoupení má TJ Dukla Praha na právě probíhajícím Mistrovství světa juniorů v polském Drzonkově. Ondřej Svěchota a Eliška Přibylová měli individuální kvalifikace v pátek, resp. čtvrtek, Ondřej již ve středu obsadil společně s Martinem Bilkem 8. místo v soutěži štafet.

Eliška byla první nepostupující závodnicí (o 7 vteřin), po odstoupení francouzské závodnice se však v sobotním finále přeci jen představila! Obsadila 31. místo.

Z české mužské dvojice postoupil pouze M. Bilko, k výslednému 12. místu gratulujeme!

MS U19

22.05.2014 |Gratulujeme Lukáši Svěchotovi k premiérové účasti na Mistrovství světa.

Před poslední položkou dokonce atakoval postupové pozice, poslední rána však trvala do té doby precizně střílejícímu a výborně běžícímu svěřenci A. Kučerové příliš dlouho.

Tento závod byl rovněž možností kvalifikovat se na Olympijské hry mládeže, což se sice členovi našeho oddílu nepodařilo, ale i tak za svůj výkon zaslouží uznání.

Výsledky a další informace naleznete zde.

Plavecké čepičky s logem DUKLA

22.05.2014 | Čepičky k dostání u trenérů za cenu 170Kč. Neváhejte, další budeme objednávat zase za 4 roky:-)

1. kolo českého poháru mládeže, memoriálu Karla Bártů

06.04.2014 | Začátek závodní sezony mládeže je konečně tady! V Kralupech nad Vltavou se na startu 1. kola sešla stovka závodících, včetně třiceti "dukláků". Dobře organizovaný závod šel jako na drátkách a než jsme se nadáli, už si Ondra Špaňár přebíral cenu pro vítěze kategorie U11! Ve stejné kategorii dívek si dobře vedla debutantka Anička Beránková, která obsadila 9. místo.

Zlato putuje na Duklu i v kategorii U13, zásluhou Honzy Tomana. Osobák ve vodě + výborný běh = splněný limit do SpS:-)

Ani dívky z Julisky se v kategorii U13 neztratily a díky Barboře Hartmanové to "cinklo" i tady! 3. místo a gratulace.

Dramatické boje se odehrávaly v kategorii U15. Po každé disciplíně se pořadí měnilo a na konci byl nejlepší Filip Houška z Porthosu. Závodníci Dukly jsou vojensky srovnáni bok po boku od šestého do čtrnáctého místa. Neoficiální přebory Dukly vyhrál Jakub Maleček.

Dvacet dva holek na startu a slzy na mnoha tvářích už po střelbě. Pak ale přišly osobní plavecké i běžecké rekordy a s nimi konečně úsměvy od ucha k uchu. Výše uvedené platí hlavně o Katce Tomanové. Slibně rozjetá střelba se v konci ne úplně povedla. Bojovnice nad jiné rvavá ale ukázala, že makat až do konce se vyplácí! Nejlepší běžecký čas ze všech dívek a jeden z nejlepších mezi chlapci(!) a rázem z toho bylo pěkné třetí místo.

Celkové výsledky naleznete zde.

Jménem oddílu děkuji všem závodníkům, rodičům i trenérům za účast a těším se na další pokračování ČPM!

Světový pohár - Káhira (EGY)

05.04.2014 | Jan Kuf, člen Tělovýchovné jednoty Dukla Praha, připravující se v Armádním sportovním centru DUKLA, dnes vybojoval 3. místo v závodu světového poháru v Káhiře.

Ve své oblíbené disciplíně - šermu - začal šestým nejlepším výkonem: 21 vítězství a 14 porážek. I po plavání a jízdě se udržel v první desítce a do kombinované disciplíny vyrážel s cílem tuto pozici udržet. A to se mu podařilo na výbornou! Odrazil dotírající Ukrajince Tymoschenka a Nakonechnye, nechal za sebou vyhlášené běžce z Francie Pradese i Belauda a doběhl si pro své premiérové podium mezi muži. Veliká gratulace Jeníku!

Další český finalista, věkem dosud junior, kterého můžete vidět příští víkend v Praze na Julisce při mezinárodním mistrovství České republiky této kategorie, Memoriálu Milana Kadlece, Martin Bilko, skončil 28. Jeho sestře Lence zůstaly brány finále uzavřeny.

Už včera se představila v ženském finále Barbora Kodedová. Ve výsledkové listině jí patří 20. místo.

Zpráva o umístění J.Kufa z www.idnes.cz zde.

06.04.2014 | A na závěr 2. dílu světového poháru třešnička na dortu v podobě druhého místa české dvojice Kuf-Kodedová v soutěži mix štafet! Krásná pozvánka na 4. díl světového poháru, který se konná v , pro našince dostupném, maďarském Kecskemétu!. Všichni fanoušci, kteří byste se chtěli o prvním květnovém víkendu vydat podpořit české barvy v soutěži, obracejte se na Daniela Kašpara (viz. kontakty).

Šermířské přípravné soutěže

11.03.2014 | Množství akcí v rámci Českého poháru Českého Šermířského svazu absolvovali a absolvují naši členové všech věkových kategorií. 23.2. na svých prvních závodech v životě šokovala Veronika Šatavová na turnaji mladších žaček postupem do finále, kde obsadila celkové 7. místo. Úspěšné vystoupení doplnila 10. místem Ester Vincencová.

8.3. šermovali v Teplicích žáci a žačky. Gratulovat můžeme Barboře Dostálové ke třetí příčce, hezká jsou i 18. a 29. místa Kristýny Trojanové a Agáty Rázgové v konkurenci 44. šermířek z ČR a GER. Málo vídaných 78 žáků ze dvou zemí bojovalo ve stejný den jako žačky. Většina kluků z Dukly byla na svých prvních závodech a tak jsou nasbírané zkušenosti jistě cenné. Nejlepší trojice startující pod hlavičkou TJ Dukla Praha: Žukov, Nachtigall, Grünner.

15.3 si dají dostaveníčko v Letňanech kadeti, o den později v Karlových Varech juniorky a kadetky. Držíme palce!

Zpátky doma

07.02.2014 | Od pondělí 10.02.2014 se po téměř dvaceti měsících vrací naši sportovci do tzv. budovy lázní. Objekt prošel celkovou rekonstrukcí a to včetně bazénu a regenerační linky. Přejeme všem příjemné trénování v nových prostorách a věříme, že se brzy rozjede běžný provoz bez organizačních zmatků.

Bazén

Doping

05.02.2014 | V souvislosti se zvýšenou četností kontrol Antidopingového výboru ČR u kategorií mládeže připomínáme všem sportovcům a jejich rodičům, že mnohé běžně užívané léky obsahují zakázané substance. Řešením může být tzv. terapeutická výjimka. Každý sportovec je zodpovědný za obsah užívaných léků a měl by znát zakázané látky a léčebné metody. Přehled zakázaných látek naleznete zde,seznam zakázaných léků zde stránky Antidopingového výboru ČR tady.

Úspěšný víkend na zahraničních planších

12.01.2014 | Hned několika přípravných závodů se čeští pětibojaři účastnili o uplynulém víkendu.

Asi největší úspěch zaznamenal v německém Reutlingenu Michal Michalík. V konkurenci 173 šermířů ze sedmnácti zemí obsadil 16. příčku, když prohrál o finálovou osmičku nejtěsnějším možným rozdílem s pozdějším finalistou Shafiquem z Německa. Jan Kuf v tomto závodě obsadil 50. pozici.

V německém Mannheimu v konkurenci 112 žen obsadila L. Bilková 61. místo, B. Kodedová byla 98.

A na turnaji v německém Saalfeldu to konečně cinklo! M. Hajduková vybojovala 2. místo po nervy drásajícím boji o finále s domácí Utou Gräf. Zásah v prodloužení na 12:11 znamenal pro Míšu první medaili. Gratulujeme!